درباره ما تماس با ما

فرم ds-260 آمریکا – سوالات متداول

فرم ds-260 آمریکا – سوالات متداول

سوالات متداول فرم DS-260 برای اطلاعات بیشتر در مورد فرم آنلاین DS-260 سؤالات متداول را مرور کنید. 1- برای تکمیل و ارسال فرم های آنلاین به چه نیاز دارم؟ متقاضیان ویزا مهاجر باید دسترسی به اینترنت شماره مورد NVC شما (به پیامی که از NVC دریافت کرده اید) مراجعه کنید شماره شناسه فاکتور شما (به […]

نوشته شده توسط :

راهنمای جامع آموزش صفر تا صد ثبت نام رایگان لاتاری آمریکا :::::::::: اینجا را کلیک کنید

سوالات متداول فرم DS-260

برای اطلاعات بیشتر در مورد فرم آنلاین DS-260 سؤالات متداول را مرور کنید.

متقاضیان ویزا مهاجر باید

 • دسترسی به اینترنت
 • شماره مورد NVC شما (به پیامی که از NVC دریافت کرده اید) مراجعه کنید
 • شماره شناسه فاکتور شما (به پیامی که از NVC دریافت کرده اید) مراجعه کنید

متقاضیان ویزا (DV) باید

 • دسترسی به اینترنت
 • شماره پرونده ویزای تنوع شما (به اطلاعیه انتخاب خود در  وب سایت E-DV مراجعه کنید )
 • تاریخ تولد متقاضی اصلی

متقاضیان ویزا مهاجر باید دارای موارد زیر باشند:

 • دسترسی به اینترنت
 • شماره مورد NVC شما (به پیامی که از NVC دریافت کرده اید) مراجعه کنید
 • شماره شناسه فاکتور شما (به پیامی که از NVC دریافت کرده اید) مراجعه کنید

متقاضیان تنوع ویزا (DV) باید:

 • دسترسی به اینترنت
 • شماره پرونده ویزای تنوع شما (به اطلاعیه انتخاب خود در  وب سایت E-DV مراجعه کنید )
 • تاریخ تولد متقاضی اصلی

می توانید با مراجعه به سایت Immigrant Visas.state.gov و کلیک بر روی “ارسال درخواست ویزا و اسناد مدنی” یا در وب سایت سفارت ایالات متحده یا کنسولگری که در آن هستید ، به DS-260 از وب سایت مرکز برنامه الکترونیکی کنسولگری (CEAC) دسترسی پیدا کنید. شما درخواست خواهید کرد ممکن است بخواهید یک نمونه DS-260 را پیش نمایش کنید (14.6MB) قبل از شروع

به فرم دسترسی پیدا کنید

فرم DS-260 به صورت آنلاین ارسال می شود – و تنها پس از پرداخت هزینه پردازش ویزا. به همین دلیل ممکن است بین زمان پرداخت هزینه و زمان دسترسی به فرم به شما چند روز تأخیر بینجامد.

با این وجود ، پس از دستیابی به این دسترسی ، باید به صفحه CEAC بروید و وارد سیستم شوید. بلافاصله پیوندهایی را که شما را به فرم DS-260 منتقل می کنند ، پیدا خواهید کرد.

شماره. کلیه پاسخ ها ، به جز آنچه که به طور خاص ارائه شده است ،  فقط با استفاده از حروف انگلیسی باید به زبان انگلیسی باشد . برنامه های ارسالی به هر زبانی غیر از انگلیسی ممکن است رد شوند ، و از شما خواسته می شود وارد مرکز برنامه الکترونیکی کنسول (CEAC) شوید و پاسخ انگلیسی را ارائه دهید.

بیشتر زمینه های DS-260 اجباری است. شما می توانید قسمتهای “اختیاری” را خالی بگذارید. همچنین ممکن است برخی از قسمت ها گزینه “آیا درخواست نمی شود” را انتخاب کنند. اگر فیلدی برای شما صدق نمی کند ، می توانید کادر کنار “آیا درخواست نمی شود” را علامت گذاری کنید. همه قسمت های دیگر باید تکمیل شوند: برنامه   به شما امکان نمی دهد فرم با هر زمینه اجباری که خالی مانده باشد ، ارسال کنید. در این حالت یک پیام خطا نمایش داده می شود و از شما خواسته می شود قبل از ادامه برنامه ، این قسمت را تکمیل کنید. اگر به سؤالاتی که اعمال می شود پاسخ ندهید ، ممکن است فرم شما رد شود.

شما می توانید DS-260 تا حدی تکمیل شده خود را در هر زمان و با کلیک روی دکمه “ذخیره” در انتهای هر صفحه ذخیره کنید. اگر لازم است قدم بگذارید ، کافی است بر روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید تا پیشرفت خود را ذخیره کنید ، و در گوشه سمت راست بالای صفحه روی “خروج” کلیک کنید. تمام داده هایی که تا زمان کلیک روی “ذخیره” وارد کرده اید ذخیره می شوند تا زمانی که شما آماده تکمیل فرم باشید.

برای اطمینان از حریم شخصی شما اگر در وسط ورود داده ها فاصله بگیرید ، DS-260 دارای ویژگی “time out” است. اگر برنامه DS-260 تقریباً 20 دقیقه بیکار باشد ، CEAC شما را خاموش می کند. تمام داده هایی که تا آخرین باری که روی “ذخیره” کلیک کرده اید ، ذخیره می شوید تا زمانی که شما آماده تکمیل فرم باشید. اطلاعاتی که پس از کلیک روی “ذخیره” وارد کرده اید از بین می رود.

با  مراجعه به وب سایت مرکز برنامه های الکترونیکی کنسولی (CEAC) و انتخاب View / ویرایش از قسمت ثبت نام IV و Alien از صفحه نمایش اطلاعات مهاجرت – خلاصه ، می توانید به برنامه ذخیره شده خود دسترسی پیدا کنید  . سپس لیستی از کلیه متقاضیان پرونده شما به همراه وضعیت هر برنامه ارائه می شود (شروع نشده ، درگیر یا ارسال شده). برای ادامه به روزرسانی یک برنامه ناقص ، بر روی دکمه “ویرایش” در سمت راست وضعیت برنامه کلیک کنید.

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید ، با کلیک بر روی دکمه “ثبت نام و ارسال برنامه” در صفحه “ثبت نام و ارسال” ، دیگر نمی توانید بدون کمک NVC برای ویزاهای مهاجر ، KCC برای ویزاهای مهاجرت ، یا دوباره دسترسی به برنامه خود دسترسی پیدا کنید. سفارت آمریکا یا کنسولگری که در آن قصد دارید درخواست دهید.

شما باید  نه  برنامه خود را با شما به مصاحبه بیاورید. مأمور مصاحبه دسترسی کاملی برای بررسی آنلاین درخواست شما خواهد داشت.

به مثال های زیر توجه کنید:

سوال:
من جواب لاتاری را گرفتم. تا کی فرصت دارم فرم ds-260 را پر کنم؟

جواب:
در نظر بگیرید نتایج این دوره (2020)، اول May اعلام شده است
اگه شما برای دوره 2019 انتخاب شدید، هر چه سریعتر فرم رو تکمیل و ثبت کنید تا حداقل 2 ماه بعد به مصاحبه دعوت شوید.

سوال:
کیس نامبر من 39xx است . بنا به دلایلی فرم ds رو می خوام چهار ماه دیگه پر کنم. مشکلی پیش نمیاید ؟

جواب:
بهتر است این کار را نکنید وهرچه زودتر فرم را پر کنید چون ممکن است وقتی کارنت شدید وقت مصاحبه شما به تاخیر بینجامد سعی کنید حداکثر ( مثال ) اگر اول ماه قبول شدید تا آخر ماه فرم را پرکنید یعنی آخر ماه قبولی شما


بیشتر بخوانید:

لینک کوتاه: برای اشتراک گذاری کلیک نمایید

برای گزارش یک اشتباه یا مشکل در این مطلب کلیک کنید