درباره ما تماس با ما

حسابداری در کانادا

حسابداری در کانادا

صنایع مالی برای مدت زمان زیادی یک جزء اصلی صنعت کانادا به حساب آمده است. TSX، بزرگترین بورس کانادا و نهمین بورس بزرگ در جهان بوده و 5 بانک بزرگ کانادا برای مدت زمان طولانی به عنوان برخی از پایدار ترین بانک ها در سراسر جهان محسوب می شوند.

نوشته شده توسط :

راهنمای جامع آموزش صفر تا صد ثبت نام رایگان لاتاری آمریکا :::::::::: اینجا را کلیک کنید

حسابداری چیست؟
در وحله اول این سوال که حسابداری چیست مطرح می شود. حسابداری فرایندی است که اطلاعات مختلفی از قبیل : تجارت، ساماندهی، نحوه طبقه بندی، خلاصه سازی، شرح و نحوه برقراری ارتباط در اختیار افراد قرار می دهد. این گرایش با مباحثی مانند : فناوری، حقوق، آمار، تجارت و اقتصاد در آمیخته است. حسابداری مبحثی چند رشته ای می باشد که بر فعالیت های اقتصادی سازمان ها و مراکز خصوصی متمرکز است.

دانشجویان گرایش حسابداری اطلاعاتی نظری و عملی در این گرایش کسب خواهند کرد. توانایی کار با کامپیوتر و ماشین حساب در این حرفه و در خصوص انجام فعالیت های عملی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین چگونگی استفاده از نرم افزارهای حسابداری ( مانند : CIMA SAGE، که به شما امکان استفاده از نرم افزار به صورت فردی را می دهد ) به شما آموزش داده خواهد شد. همچنین امکان درک مفاهیم حسابداری مانند : امور مالی، بخش های بازرگانی و در برخی موارد مفاهیم بین المللی برای افراد وجود خواهد داشت

شرایط و بازار کار حسابداری در کانادا:

صنایع مالی برای مدت زمان زیادی یک جزء اصلی صنعت کانادا به حساب آمده است. TSX، بزرگترین بورس کانادا و نهمین بورس بزرگ در جهان بوده و 5 بانک بزرگ کانادا برای مدت زمان طولانی به عنوان برخی از پایدار ترین بانک ها در سراسر جهان محسوب می شوند.

اگرچه رشد مالی در کانادا طی چند سال گذشته آهسته بوده است، با توجه به نرخ بهره های فوق العاده کم و کاهش قیمت نفت، کارشناسان پیش بینی یک تجدید حیات صنعت نفت و گاز را در سال 2017 کرده اند. اگر این پیش بینی محقق شود، صنایع اقتصادی نیز در پی آن جهش بزرگی را در پی خواهد داشت

امور مالی و حسابداری در کانادا

در حال حاضر بیش از 675.000 نفر در مشاغل مربوط به امور مالی و حسابداری در کانادا زندگی می کنند. در هر لحظه حدود 16،700 پست کار فعال در این زمینه وجود دارد. متوسط زمان پر شدن یک موقعیت شغلی مالی، 46 روز طول می کشد (میانگین ملی 45 روز است)، که نشانگر تعادل خوبی از فرصت های شغلی و افراد حرفه ای با استعداد برای پر کردن آن ها است.

تقاضا برای کارشناسان مالی به شدت در تورنتو متمرکز شده است. به علت قرار داشتن TSX در این ناحیه و وجود دفاتر مرکزی بسیاری از بزرگترین بانک های کانادا، تقریبا یک سوم از افراد شاغل در امور مالی در تورنتو و GTA مشغول به کارند.

دیگر شهرستان های دارای روابط سیاسی و اقتصاد قوی، مانند مونترال، اتاوا و ونکوور نیز مکان های بزرگی برای پیشبرد کار امور مالی شما به حساب می آید.
میزان حقوق امور مالی و حسابداری در کانادا:

درآمد و حقوق متوسط سالانه 85000 دلار، متخصصان امور مالی و حسابداری را بر قله طیف درآمدی نشانده است. در چشم انداز، با توجه به آخرین سرشماری آماری در کانادا، متوسط درآمد خانوار در کانادا 78،870 دلار می باشد. که این هزینه ها شامل


قوانین حسابداری در کانادا

قوانین حسابداری

سال مالیات

به طور معمول از اول ژانویه آغاز می شود و در 31 دسامبر همان سال به پایان می رسد.

همچنین یک شرکت ممکن است تصمیم به ایجاد سال مالیاتی از 12 ماه متوالی از تاریخ شروع فعالیت خود شرکت بگذارد. به عنوان مثال: از 1 ژوئن تا 31 مه. یک سال مالیات ممکن است بیش از 53 هفته نباشد. پس از انتخاب ، سال مالیات بدون تأیید مقامات مالیاتی قابل تغییر نیست.

استانداردهای حسابداری کانادا

GAAP کانادایی برای استفاده از IFRS به یک شرکت با مسئولیت پذیری عمومی نیاز دارد. یک شرکت غیر مسئولانه ممکن است از IFRS یا استانداردهای حسابداری برای شرکتهای خصوصی استفاده کند .

نهادهای تنظیم حسابداری کانادا

هیئت استاندارد حسابداری کانادا – Canadian Accounting Standards Board

گزارش های حسابداری در کانادا

حسابهای مالی در کانادا معمولاً شامل ترازنامه ، یک حساب سود و زیان ، بیانیه درآمد حفظ شده و صورت جریان پول می باشد.

ترازنامه: 12 ماه متوالی از پیش تعیین شده؛
1) دارایی
2) بدهی
3) مانده سهامدار

الزامات انتشار

توصیه های موجود در دفترچه راهنما برای همه شرکت ها در کانادا اعمال می شود. مقررات خاص برای بانکها ، شرکتهای بیمه و سازمانهای عمومی اعمال می شود.

گزارش صورت های مالی و ترازنامه ها باید سالانه انجام شود. شرکت های ذکر شده در بورس کالا باید گزارش های مالی سه ماهه را ارائه دهند.

دستگاه های حسابداری حرفه ای

  • CICA ، حسابداران حرفه ای دارای مجوز از
  • CMA کانادا ، سفارش حسابداران مدیریت خبره CPAB ، هیئت پاسخگویی عمومی کانادا CGA ،

مجوز و حسابرسی

شرکت ها برای انجام ممیزی سالانه از سلامت مالی سازمان خود باید به دنبال یک حسابرس قانونی باشند.


پرسش و پاسخ

آیا حسابداری شغل در کانادا خوب است؟

شغلی بازار برای حسابداران در کانادا کاملا خوب بسته به استان شما زندگی می کنند. اگر قصد مهاجرت دارید ، به دلیل اثبات کار قانونی می توانید به یک شماره تأمین اجتماعی نیاز داشته باشید. نکات برجسته: حقوق متوسط ​​برای حسابداران 32.82 دلار در ساعت است.

آیا کانادا به حسابداران احتیاج دارد؟

بله ، حسابداران در کد N11 لیست NOC کانادا قرار دارند و تحت برنامه مهاجرت ماهر فدرال ماهر واجد شرایط برای اقامت دائم هستند. علیرغم هجوم حسابداران در چند سال گذشته ، حسابداران منشور هنوز هم از طرف فدرال و استانی تقاضای زیادی در سراسر کانادا دارند .

چگونه می توانم در کانادا حسابدار شوم؟

نحوه تبدیل شدن به یک حسابدار خبره

  1. اخذ مدرک کارشناسی در غلظت مربوطه از هر دانشگاه شناخته شده در کانادا.
  2. ثبت نام در برنامه آموزش حرفه ای CPA.
  3. تکمیل 30 ماه تجربه حسابداری مربوطه.
  4. اتمام چهار ماژول آموزش در طول تجربه کار تمام وقت.

و موارد بیشتر …