درباره ما تماس با ما

اقتصاد و بازار کار کانادا : تنها در ماه آگوست 246,000 شغل ایجاد شد

اقتصاد و بازار کار کانادا : تنها در ماه آگوست 246,000 شغل ایجاد شد

بهبود اقتصادی: ماه آگوست 246000 شغل دیگر به مشاغل کانادا اضافه شد

نوشته شده توسط :

راهنمای جامع آموزش صفر تا صد ثبت نام رایگان لاتاری آمریکا :::::::::: اینجا را کلیک کنید

تعداد بسیاری از کانادایی ها که به علت شیوع ویروس کرونا کار خود را از دست داده بودند اما اکنون به کار خود بازمی گردند. بهبود اقتصادی کانادا همچنان ادامه دارد.

حدود 3 میلیون شغل در ماه مارس برای مهار شیوع ویروس کرونا از بین رفت، با این حال ، اکنون افراد بیشتری به کار خود بازگشته اند و مشاغل بسیاری ایجاد شدند. 

نتایج  نظرسنجی نیروی کار در ماه آگوست  که روز جمعه منتشر شد نشان می دهد که کاهش اخیر محدودیت های بهداشت عمومی به معنی اشتغال بیشتر کانادایی ها و مهاجران به طور خاص است. 

در ماه آگوست ، اشتغال کانادایی ها 1.4٪ افزایش یافت ( 5.7٪ نسبت به قبل از کرونا افزایش یافته است). در همین حال ، اشتغال برای مهاجران قدیمی 1.6 درصد افزایش داشت در حالی که اشتغال برای مهاجران جدید 2.2 درصد افزایش داشت ، این دو دلیل میتواند داشته باشد :

  1. این افزایش عمدتاً به دلیل کاهش جمعیت مهاجران نیوکامر به دلیل ورود کمتر در دواران کرونا است
  2. و مهاجران تازه وارد به دلیل نیازشان بیشتر به دنبال اشغال هستند

اکثر افراد قریب به اتفاق در مشاغل تمام وقت اشتغال پیدا کرده اند.

رشد بخش خدمات شامل:

  • رشد اشتغال در بخش خدمات 1.5٪ در مقایسه با بخش های تولید کالا بیشتر بوده است.
  • رشد بخش خدمات در آموزش ، اسکان و خدمات غذایی و صنعت و “سایر خدمات” متمرکز شده است که شامل سالن های زیبایی و آرایشی نیز است.  

اشتغال در ماه آگوست با سرعت بیشتری در بخش خدمات (+218،000 + 1.5٪) در مقایسه با بخش تولید کالا (+28،000 + 7/0٪) افزایش یافت. اشتغال در بخش خدمات به 94.4 درصد از سطح قبل از کرونا رسیده است ، در حالی که در بخش تولید کالا 93.8 درصد است.

برای سومین ماه متوالی در ماه آگوست ، اشتغال برای زنان با سرعت بیشتری (+150,000; +1.8%) نسبت به مردان (+96,000; +1.0%) افزایش یافت.

نرخ بیکاری کانادا

نرخ بیکاری کل 11.1٪ (فصلی نیست) است ، در مقایسه با 17.9٪ برای عربها ، 17.6٪ برای سیاهها و 16.6٪ برای جمعیت آسیای شرقی کانادا.

نرخ بیکاری با کاهش 0.7 درصدی در ماه آگوست به 10.2 درصد رسید.

کارگران و جوانان با دستمزد پایین تا 86.0 اشتغال دارند ، در حالی که سایر کارمندان تقریباً به حجم اشتغال قبل از کرونا (1/99٪ از سطح اشتغال در فوریه) بازگشته اند.

به همین ترتیب ، فضای کافی برای پیشرفت باقی مانده است. کانادا هنوز نیاز به ایجاد 1.1 میلیون شغل از دست رفته از ابتدای شیوع کرونا دارد. 

علاوه بر 246000  شغل ایجاد شده در ماه آگوست ،  419000 شغل در ماه جولای و 1.2 میلیون در ماه مه و ژوئن ایجاد شد.  

یعنی در ماههای اخیر تقریباً 1.9 میلیون شغل ایجاد شده است. و این گزارشات جدید نشان می دهد که پیشرفت اقتصادی کانادا در مسیر درست پیش می رود.


لینک کوتاه: برای اشتراک گذاری کلیک نمایید

برای گزارش یک اشتباه یا مشکل در این مطلب کلیک کنید