درباره ما تماس با ما

اشتباهات رایج در مسیر مهاجرت به کانادا

اشتباهات رایج در مسیر مهاجرت به کانادا

اگر قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید ، فرصت خوبی دارید زیرا سیاست های مهاجرتی کانادا ، مهاجران بیشتری را به این کشور می کشاند. اما اشتباهات رایج بسیاری وجود دارد که شما را میتواند از این مسیر دور کند.

نوشته شده توسط :

راهنمای جامع آموزش صفر تا صد ثبت نام رایگان لاتاری آمریکا :::::::::: اینجا را کلیک کنید

در طول این چند سالی که با مهاجرت و مهاجرین درگیر بوده ایم ، به دفعات اشتباهاتی از متقاضیان مهاجرت به کانادا دیده ام که اکثرا مشابه هم بودند . جالب اینکه برخی از افرادی که در تلاش برای مهاجرت به کشور دیگری هستند اشتباهات یکسان انجام میدهند که در اینجا سعی میکنم به چند مورد آن بپردازم .

مهاجرت به کانادا

1. کانادا بهتر است یا استراليا ؟

البته در نگاه اول شاید این سوال نشانگر آینده نگری باشد و انتخاب درست مسیر . دانستن شرایط کشور مقصد قطعا جزو اولین قدمهای مهاجرت است . ولی پرداختن بیش از حد به آن که کانادا بهتر است یا استرالیا و کشور های دیگر کاملا شما را از مسیر خود دور میکند . بسیار افرادی هستند که هنوز برنامه ای برای زبان انگلیسی و یا فرانسه خود ندارند ، ولی به دنبال منطقه ایرانی نشین تورنتو و یا ملبورن هستند و اینکه آیا عسل ایرانی در آنجا پیدا میشود و یا نه !!

2. تنها راه مهاجرت به کانادا حمایت بشر دوستانه است !!

در طول این سالها بسیار دیده ایم افرادی که هنوز فکر میکنند تنها راه مهاجرت به کانادا و دیگر کشورها تحت حمایت بشر دوستانه قرار گرفتن است . البته افراد دیگری هم وجود دارند که فکر میکنند روشهای تحصیلی تنها راه مهاجرت است . برای مهاجرت مسیرهای مختلفی وجود دارد . بهتر بگوییم کانادا اکنون بیش از 100 مسیر مهاجرتی دارد.

برخی از راه هایی مثل اکسپرس اینتری و روشهای استانی اطلاعی ندارند. باید روش متناسب با خودتان رو پیدا کنید. ممکن هست برای شما فقط تحصیلی باشد ولی برای برخی دیگر هم تحصیلی هم اکسپرس اینتری و هم روشهای استانی ممکن است در دسترس باشد.

3. آیا آلبرتا از کانادا جدا میشود ؟ !!

عجیب است اما واقعی . چندی پیش شخصی که تازه سه ماه بود به مهاجرت فکر میکرد این سوال را از ما پرسید، گفتیم شما هنوز مقدمات کار را هم شروع نکرده اید ، این چه سوالی است ؟ گفت اگر به آلبرتا بروم و آلبرتا از کانادا جدا شود ، آمریکایی میشوم !! باور کنید پرداختن به این جزئیات هیچ کمکی که به شما نمیکند ، کاملا سدی است در برابر شما.

4. زبان را در کانادا یاد میگیرم ، آموختن زبان در کشور انگلیسی زبان بهتر و سریعتر است !!

قطعا بودن در کشوری که همه افراد آن به زبان انگلیسی صحبت میکنند به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید رشد کنید . اما باور اشتباه میان متقاضیان مهاجرت این است که پیش از مهاجرت خیلی توجهی به زبان نمیکنند . این موضوع باعث به وجود آمدن لطمات زیادی به شما میشود . به خصوص در روزهای نخست ورودتان به کانادا برای زبان انگلیسی خیلی وقت بگذارید .

5. منعطف نبودن در برابر تغییر !!

باید بپذیرید که مهاجرت و مسیر آن به گونه ای است که باید تغییرات زیادی در نحوه زندگی خود بدهید . این تغییرات هم پیش از مهاجرت و هم پس از آن باعث میشود تا شکل زندگی شما و اولویتهایتان تغییر کند . حتما در برابر تغییرات منعطف باشید .

6. از محل کار استعفا بدهم و زبان بخوانم !!

یکی از رایجترین اشتباهات در مسیر مهاجرت . به هیچ عنوان زندگی عادی خود را برای مهاجرت تعطیل نکنید . حتی اگر 1 درصد احتمال داشته باشد که در مسیر مهاجرت موفق نشوید ، باز هم زندگی طبیعی خود را برای خواندن زبان تعطیل نکنید . در عوض از وقت های مرده خود برای این منظور استفاده کنید . به جای پرداختن به حاشیه ها و عسل ایرانی و جدا شدن آلبرتا از کانادا ، زبان بخوانید .

7. استفاده از منابع زیاد و متنوع که وعده های بیهوده میدهند ؟

دقت کنید تبلیغات وسیعی در فضای مجازی میشود که با نشان دادن در باغ سبز در تلاش برای خالی کردن جیب شما هستند . درست است که برای مهاجرت باید بدانید که مسیرتان چیست ، ولی پرداختن بیش از حد به آن و عضویت در ۵۰ کانال تلگرامی و فالو کردن ۲۰۰ پیج اینستاگرامی کمکی به شما نمیکند .

8. مهاجرت بدون مدرک زبان !!

این از آن اتفاقاتی است که دوست داریم . مهاجرت کنیم ولی نه زبان بخوانیم و نه امتحان بدهیم و نه تلاش کنیم . چه چیزی از این بهتر !! باور کنید چنین چیزی نداریم . در روشهای نیروی کار متخصص و زیر مجموعه های آن ، چنین چیزی اصلا وجود ندارد . چرا باید به شما اقامت بدهند وقتی حتی نمیتوانید با صندوقدار فروشگاه والمارت ارتباط برقرار کنید ؟ حالا پیدا کردن کار با این شرایط پیشکش


لینک کوتاه: برای اشتراک گذاری کلیک نمایید

برای گزارش یک اشتباه یا مشکل در این مطلب کلیک کنید