درباره ما تماس با ما

آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی قانون جدید

آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی قانون جدید

آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی قانون جدید باید مقاطع تحصیلی شما از پایین به بالا آزاد شود و بدون آزاد سازی مقظع بالاتر نمی توانید مدرک خود را آزاد کنید

نوشته شده توسط :

راهنمای جامع آموزش صفر تا صد ثبت نام رایگان لاتاری آمریکا :::::::::: اینجا را کلیک کنید

جهت آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی قانون جدید باید مقاطع تحصیلی شما از پایین به بالا مرحله به مرحله آزاد شود و این امکان وجود ندارد بدون آزاد سازی مقظع مثلا کارشناسی بتوانید کارشناسی ارشد خود را آزاد کنید.

پس از اول برای مقطع کارشناسی گزینه “مقطع مورد نظر لغو تعهد” را انتخاب می‌کنید و برای مقاطع تحصیلی بالاتر گزینه “بعدا لغو تعهد خواهم کرد” را انتخاب می‌کنید.

اطلاعات مقطع تحصیلی را کامل و ترم به ترم وارد می‌کنید و ثبت درخواست کنید. کارشناس دانشگاه شما بعد از پبت درخواست شما، درخواستتان را تایید می‌کند و باید منتظر تایید سازمان امور دانشجویان باشید.

بعد از چند روز نامه عدم کاریابی شما توسط سازمان در پروفایلتان قرار می‌گیرد و با این نامه و مراجعه به دانشگاه درخواست صدور دانشنامه می‌کنید.

آزادسازی مدرک از طریق عدم کاریابی قانون جدید

⭕️⛔️ نکته مهم: تا زمانی‌که شما دارای بدهی رفاه باشید کارشناس دانشگاه درخواست شما را رد می‌کند. بنابراین قبل از ثبت درواست در ساانه سجاد بدهی‌های خوابگاه و رفاه خود را صفر کنید و نامه مربوط به تسویه را از اداره رفاه دانشگاه بگیرید. در زمان مراجعه حضوری برای تحویل مدارک و درخواست دانشنامه این نامه را لازم دارید. ⛔️⭕️

⚠️♻️حال با نامه ای که سامانه سجاد به شما داده می‌توانید درخواست لغو تعهد مقطع بعدی را ثبت کنید. توجه داشته باشید در زمان مراجعه به دانشگاه برای درخواست دانشنامه، اصل و کپی دانشنامه مقطع قبل و گواهی موقت مقطع بعد و نامه صادره از سامانه سجاد برای مقطع قبل را همراه داشته باشید. ♻️

⭕️⛔️ توجه: اگر استعلامی روی پرونده تون بود. ببینید. استعلام از کجاست. باید. به سازمان مربوطه مراجعه کنید و نامه ای مبنی بر. برگشت استعلام با مخاطب معاونت اموزش دانشگاه مورد نظرتون دریافت کنید. ⛔️⭕️

✳️ مدارک مورد نیاز متقاضی برای ثبت نام در موسسات کاریابی:

1️⃣ کپی گواهی موقت فارغ التحصیلی عکس‌دار از دانشگاه مربوطه

2️⃣ کپی شناسنامه و کارت ملی

3️⃣ کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (برای آقایان)

🔴 نکات مهم در مورد آزادسازی مدارک تحصیلی 🔴

✅برای آزاد کردن مدارک، نیاز به گذشتن مدت زمان یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی نیست. تنها با گذشتن ۶ ماه از تاریخ فارغ التحصیلی می‌توانید با مراجعه به مراکز کاریابی‌های معتبر و ارائه مدارک و پس از گذشتن ۶ ماه دیگر مدارک خود را آزاد کنید.

توجه داشته باشید که می‌بایست از زمان صدور کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت، مدت زمان یک سال گذشته باشد. از این روش می توانید با ارائه مدارک مربوط به مقاطع تحصیلی مختلف، اعم از مدارک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد را به طور همزمان آزاد کنید.

لازم به ذکر است تسویه حساب مربوط به دانشگاه پس از صدور نامه از طرف اداره کار به دانشگاه می‌باشد. اگر در گذشته سابقه کار داشته باشید نمی‌توانید از طریق عدم کاریابی مدارک خود را آزاد کنید ولی با ارائه مدارک مربوط به سابقه کار خود می توانید از مقدار هزینه معادل تحصیل رایگان بکاهید.

این آیین نامه مربوط به دانش آموختگان وزارت علوم می باشد و دانش آموختگان رشته های پزشکی و پیراپزشکی (غیر از رشته دامپزشکی) مشمول این آیین نامه نیستند.

✅ موسسات کاریابی و مشاوره شغلی غیر دولتی، مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی از کارجویان بابت صدور مکاتبات لغو تعهد خدمت فارغ التحصیلان نمی باشند.

✅ ارائه مدارک فوق توسط متقاضی در کلیه مراحل الزامی است.

✅حضور شخص متقاضی در کلیه مراحل الزامی است.

یه توضیح کلی در مورد بخشنامه جدید وزارت بهداشت بدم بهتون که همه دوستان به صورت شفاف مطلع بشن.
اگر شما به صورت روزانه در مقطع ارشد و یا دکتری بهداشت تحصیل میکنید و یا فارغالتحصیل شدین بعد از دفاع و تسویه حساب میرید دنبال مدرک (دانشنامه).تا 1 ماه پیش اینجوری بود که شما به ازای هر سال تحصیل تو مقطع ارشد و استفاده از خدمات رایگان, 700 هزار تومن میدادین و مدرک و ریزنمرات رو میگرفتین.

مثلا اگه 6 ترمه تموم میکردین ارشد رو میتونستین با 2 میلیون مدرکتون رو ازاد کنین.

طی بخشنامه جدید شما باید معادل شهریه پردیس (مازاد) رو بپردازید که مدرکتون رو بگیرید.یعنی چی؟یعنی اینکه مثلا همکلاسی شما مازاد قبول شده و برای 6 ترم در مجموع 30 میلیون خرج کرده.شما هم باید 30 میلیون بدید که مدرکتون رو بدن بهتون.برای بچه های دکتری این هزینه خیلی سنگین تر هست و حدود سالی 30 میلیون میشه.یعنی اگه 5 سال دکتری طول بکشه باید 150 میلیون پول بدن.

مساله مربوط به اداره کاریابی و اینا هم که شنیدین مربوط به وزارت علوم میشه و بهداشت این حرفا حالیش نیست.یا باید معادل طول تحصیلتون کار با سابقه بیمه بیارید (تعهد خدمت که خودشون هیچ جایی رو معرفی نمیکنن چون جا نیست) یا این هزینه سر گردنه ای رو بپردازین.

بعضی از دانشگاه ها هنوز اطلاع درستی ندارن و ممکنه بهتون بگن هزینه قبلیه ولی بدونید و آگاه باشید که چون بخشنامه جدید هست بعضا کارکنان هنوز اطلاع ندارن و موقع طی روال اداری و استعلام از وزرات بهداشت همین هزینه نجومی رو ازتون میخوان.

لینک کوتاه: برای اشتراک گذاری کلیک نمایید

برای گزارش یک اشتباه یا مشکل در این مطلب کلیک کنید